Nowoczesny robot kuchenny z misą

4
1524

Nowoczesny robot kuchenny z misą
Nowoczesny robot kuchenny z misą
Idealnie pokrojone warzywa na zupę w ciągu kilku minut. Doskonale wymieszane ciasto bez męczenia ręki. Świeżo wyciśnięty sok, a nawet zmielone mięso. To tylko niektóre z ogromnej ilości funkcji, jakie może spełniać nowoczesny robot kuchenny.

Jakie jeszcze daje nam możliwości to nowoczesne urządzenie? Jak znaleźć najlepszy sprzęt?
O tym w dzisiejszym artykule.

Pozwólcie, że najpierw uściślimy jaki robot kuchenny wybrać i kupić:

 1. Kuchenne urządzenie wielofunkcyjne
 2. Jaki robot kuchenny wybrać i kupić
 3. RANKING robotów kuchennych
 4. Robot kuchenny z misą obrotową
 5. Robot wielofunkcyjny z malakserem
 6. Cena robotów kuchennych

Kuchenne urządzenie wielofunkcyjne

Robotem kuchennym niekiedy nazywa się pojedyncze urządzenia elektryczne do stosowania w kuchni: mikser, młynek do kawy, sokowirówkę, malakser, blender kuchenny czy maszynkę do mielenia mięsa. My jednak zajmiemy się wielofunkcyjnymi (wieloczynnościowymi) robotami kuchennymi, także z tymi z misą obrotową. To urządzenia, które łączą w sobie funkcje wielu urządzeń – dzięki odpowiednim przystawkom i elementom.

Jak w przypadku większości urządzeń elektrycznych stosowanych w nowoczesnej kuchni, tak również w przypadku wielofunkcyjnych robotów kuchennych, wybór modeli jest ogromny.

Jak z całego gąszczu produktów wybrać ten najlepszy robot kuchenny?
Mamy nadzieję, że ten artykuł znacznie ułatwi odpowiedź na to pytanie.

Jaki robot kuchenny wybrać i kupić?

Przede wszystkim zastanówmy się, czy będziemy potrzebować robot kuchenny z malakserem czy z misą obrotowa? W robocie z malakserem przygotujemy koktajl i pokroimy warzywa, natomiast robot z misą przyda się do wyrabiania ciasta czy ubicia piany. Jeśli decyzja o wyborze jest trudna, być może najlepiej będzie zdecydować się na robot kompaktowy, który zawiera zarówno misę, jak i kielich malaksera.

Ranking robotów kuchennych z misą

Dobry robot kuchenny z misą obrotową

Choć w pierwszej chwili taki robot może przypominać stacjonarny mikser, to dzięki odpowiednim dodatkowym elementom i przystawkom, może spełniać o wiele więcej funkcji, o czym powiemy za chwilę. Najpierw jednak trzeba dodać, że roboty kuchenne z misą dzielą się na:

 • Tradycyjne. Mieszadło w takim robocie działa tak, jak w tradycyjnym mikserze, obraca się wokół własnej osi zgodnie z ruchem wskazówek zegara i – najczęściej także – w niewielkim stopniu na boki.
 • Roboty Planetarne. Ich nazwa wzięła się stąd, że mieszadło porusza się podobnie jak Ziemia wokół Słońca: wokół własnej osi, a także po okręgu – czyli wokół misy.

Misy w robotach wieloczynnościowych najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej, odlewu aluminium lub stali szlachetnej. Najlepsze opinie wśród użytkowników (a także specjalistów) mają misy ze stali szlachetnej typu INOX. Misy mogą mieć pojemność sięgającą nawet 6,7 litra.

Jaki robot kuchenny z misą obrotową wybrać i kupić - Sprawdź opinie i poznaj aktualne ceny w rankingu!
Jaki robot kuchenny z misą obrotową wybrać i kupić – Sprawdź opinie i poznaj aktualne ceny w rankingu!

Robot wielofunkcyjny z malakserem

Taki wieloczynnościowy robot kuchenny wyposażony jest w kielich z tworzywa sztucznego lub szkła hartowanego. Jego pojemność może sięgać 4 litrów. Działanie malaksera opiera się na ruchu mieszadła wokół własnej osi przy wykorzystaniu odpowiednich noży, sitek i tarek.

Jakie funkcje posiada każde z urządzeń?
Przejdźmy do najciekawszej części artykułu!

Funkcje wielofunkcyjnych robotów kuchennych

Główne funkcje robotów kuchennych z misą to:

 • Ubijanie piany,
 • Mieszanie,
 • Ucieranie,
 • Zagniatanie ciasta.

Roboty kuchenne z malakserem z kolei doskonale:

 • Pokroją na plastry,
 • Rozdrobnią,
 • Wymieszają,
 • Zmiksują, a także
 • Zetrą na wiórki i utrą.

Oba rodzaje robotów kuchennych mogą być wyposażone w dodatkowe przystawki w postaci sokowirówki, maszynki do mielenia mięsa, młynka do mielenia kawy, wyciskarki do cytrusów, otwieracza do puszek czy młynka do zbóż.

Przyszła pora na garść danych technicznych.

Ilość obrotów na minutę

Mieszadła robotów kuchennych z misą mogą poruszać się z prędkością nawet 220 obr./min., natomiast mieszadła robotów z malakserem od 300 obr./min. do nawet kilkunastu tysięcy obr./min. Prędkość w robotach ustawiana może być płynnie (regulacja przyciskami + i -), skokowo (kilka poziomów) lub pulsacyjnie (robot pracuje tylko wtedy, gdy naciskamy przycisk). Niektóre urządzenia wyposażone są też w funkcję turbo, pozwalającą przez pewien czas pracować na najwyższych obrotach.

Moc silnika w robocie kuchennym

Od mocy silnika uzależniona jest długość, intensywność i prędkość pracy urządzenia. Silniki w robotach kuchennych z misą osiągają moc w granicach 300 – 1000 W, a w robotach z malakserem 400 – 1200 W. Sprzęty z dużą ilością funkcji mogą mieć nawet 5 stopni regulacji mocy.

Urządzenie wielofunkcyjne do kuchni - Dobry robot kuchenny z maszynką do mielenia mięsa
Urządzenie wielofunkcyjne do kuchni – Dobry robot kuchenny z maszynką do mielenia mięsa

Zabezpieczenia

Bezpieczeństwo w pracy z robotem kuchennym zapewniają:

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem,
 • Zabezpieczenie przed wyjęciem mieszadeł,
 • Zabezpieczenie przed niewłaściwym montażem,
 • Zabezpieczenie przed niezamkniętą pokrywą (w robotach wieloczynnościowych z malakserem).

Producenci i cena robotów kuchennych

Roboty kuchenne znajdziemy w ofercie wielu producentów sprzętów AGD. Ma je w swojej ofercie między innymi Bosch, Zelmer, Electrolux, Kenwood, Clatronic, Speedcook, KitchenAid, Sencor, Artisan czy Severin. Niezmienną popularnością cieszą się urządzenia takie jak Thermomix (Vorwerk), czy Kasia (MPM). Tani i dobry wielofunkcyjny robot kuchenny można kupić już za około 150 złotych. Za najdroższy robot zapłacimy nawet 4000 złotych. Cena może i duża ale niektórzy twierdzą, że warto go kupić.

Roboty kuchenne Bosch Aktualna cena
Roboty kuchenne Kenwood Aktualna cena
Roboty kuchenne Kitchen Aid Aktualna cena
Roboty kuchenne Philips Aktualna cena

Gdzie kupić najlepszy robot kuchenny?

Być może pomocne okażą się tu proponowane przez nas rankingi. Prezentują one najlepsze roboty kuchenne z misą, które cieszą się największym uznaniem wśród użytkowników, a ich aktualizacja odbywa się codziennie!

4 KOMENTARZE

 1. Ee, no gdzie Ty paczysz:P Nawet takie koło stówy widziałam:P No ale te wypasione, na przykład z maszynką do mięsa, sokowirówką, pralką, wirówką i tosterem, to kosztują;)

 2. Do takiego zwykłego gotowania na co dzień, dla 3 – osobowej rodziny, to jaki robot możecie polecić? Widziałam jakiś test nowoczesnego robota(ale nie lubię tej baby, co go prowadziła;P), ale jakoś mnie nie przekonuje, bo nie wiem, jak wypada w porównaniu z innymi, tańszymi modelami…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here