Bezprzewodowy czajnik elektryczny

3
1711

Bezprzewodowy czajnik elektryczny
Bezprzewodowy czajnik elektryczny
Stary czajnik się przepalił (nie zazdrościmy) i szukasz nowego? A może wprowadzasz się do nowego mieszkania (zazdrościmy) i chcesz kupić dobry czajnik elektryczny, który będzie idealnie współgrał z całą aranżacją i pachniał razem z resztą wyposażenia nowością?

Jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań jest twierdząca, jesteś w odpowiednim miejscu! Jakie czajniki elektryczne są obecnie dostępne w sklepach i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zostań z nami i sprawdź!

To, co najważniejsze, czyli jaki czajnik elektryczny bezprzewodowy wybrać i kupić:

 1. Pojemność czajnika
 2. Jaki czajnik elektryczny wybrać i kupić?
 3. RANKING czajników elektrycznych
 4. Czajnik metalowy, ceramiczny, szklany?
 5. Funkcje bezprzewodowych czajników elektrycznych
 6. Cena czajników elektrycznych

Pojemność czajnika elektrycznego – 1 litr, 0,5L?

Najmniejsza pojemność bezprzewodowego czajnika, jaką można spotkać, to 0,4 l. W takim czajniku ugotujemy 1,6 szklanki wody. Największa pojemność to 1,7 litra i w takim czajniku zmieści się aż 9 szklanek wody. Producent podaje też zawsze, jaka jest minimalna ilość wody, jaką można zagotować w danym modelu czajnika. Zwykle jest to połowa pojemności maksymalnej, na przykład w czajniku o pojemności 0,4 l cz 0,5l minimalny poziom wody to 0,2 l – 0,25l. Poziom ten zależy od rodzaju grzałki, w jaką wyposażony jest czajnik, a o tym już za chwilę. Najpopularniejsze czajniki to te o pojemności 1 litra.

Jaki czajnik elektryczny wybrać i kupić?

W sklepach spotkamy czajniki bezprzewodowe z wbudowaną grzałką spiralną lub płytową. Modele z grzałką spiralną wymagają tyle wody, by cała grzałka była zakryta. Na takiej grzałce szybciej osadza się kamień, jednak czajniki w nią wyposażone działają ciszej i są tańsze. Z kolei do czajnika z grzałką płytową wystarczy wlać tyle wody, by cała płytka była zakryta (nawet 0,1 l).

Ranking czajników elektrycznych

Plastikowy, szklany, ceramiczny, stalowy?

Do wyboru mamy czajniki wykonane z różnych materiałów: tworzywa sztucznego, szkła, ceramiki i stali nierdzewnej. Zobaczmy, czym się różnią poszczególne modele:

 1. Czajniki plastikowe są najtańsze. Dostępne są często w różnych kolorach. Są lekkie i ich obudowa się nie nagrzewa.
 2. Czajniki szklane mogą mieć plastikowe bądź metalowe wykończenia i są bardzo efektowne.
 3. Czajniki ze stali szlachetnej dostępne są w kolorze srebrnym, jedynie poszczególne elementy mogą być kolorowe (wskaźnik wody, uchwyt czy podstawa). Stalowy czajnik może działać jak termos.
 4. Czajnik ceramiczny jest niezwykle efektowny i przypomina raczej elegancki dzbanek. Modele z ceramiki uznawane są za najbardziej higieniczne i zdrowe. Ich wada? Mocno się nagrzewają.
Czajniki emaliowane/ceramiczne na gaz Aktualna cena

Obecnie nie ma już chyba urządzeń AGD, które nie byłyby wyposażone w dodatkowe, nowoczesne funkcje znacznie ułatwiające użytkowanie sprzętu.

Jaki czajnik bezprzewodowy wybrac i kupić - Szklany, ceramiczny, metalowy
Jaki czajnik bezprzewodowy wybrac i kupić – Szklany, ceramiczny, metalowy

Jakie udogodnienia można znaleźć w czajnikach bezprzewodowych?

Sprawdźmy!

Dodatkowe funkcje w czajnikach

Wielbicieli herbat chyba najbardziej ucieszy ten dodatek, a chodzi o możliwość regulacji temperatury wody. Zakres regulacji obejmuje temperaturę od 40 do 100ºC.

UWAGA:
Aby móc korzystać z tej funkcji, do gotowania trzeba używać wody mineralnej, przefiltrowanej w dzbanku albo już raz wcześniej przegotowanej i wystudzonej.

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury to jednak jeszcze nie wszystko.

Elektryczne czajniki bezprzewodowe mogą także:

 • Pełnić funkcję termosu (o czym była już mowa),
 • Zawierać filtr wody,
 • Utrzymywać stałą temperaturę wody (podgrzewacz).

Ponadto, jeśli szczególnie zależy nam na oszczędności prądu, możemy wybrać czajnik elektryczny energooszczędny. Nie jesteśmy przekonani czy taki energooszczędny czajnik będzie cichy ale z pewnością pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Czajnik elektryzny z regulacją temperatury - Czarny czy biały
Czajnik elektryczny z regulacją temperatury – Czarny czy biały, mały czy duży?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Czajniki bezprzewodowe to urządzenia, których używamy co najmniej kilka razy w ciągu dnia. Podłączenie do prądu i obecność wody to czynniki, które wymuszają na producentach zastosowanie wysokiej jakości zabezpieczeń.

Jakie zabezpieczenia wobec tego można spotkać w czajnikach elektrycznych?

 • Lampka kontrolna zintegrowana z włącznikiem,
 • Podświetlenie podstawy lub dzbanka,
 • Zmieniający się podczas gotowania wody kolor dzbanka,
 • Automatyczny wyłącznik, także z sygnałem dźwiękowym,
 • Zabezpieczenie przed włączeniem pustego czajnika.

Kolory i style

Czajniki elektryczne dostępne są w różnych kolorach, a najbardziej popularne to biały, czarny, srebrny, czerwony, zielony czy pomarańczowy. Dzbanki ceramiczne mogą zawierać dekoracyjne motywy, co nadaje im dodatkowego uroku, zwłaszcza jeśli wykonane są w wersji retro.

Producenci i cena czajników elektrycznych

Producenci elektrycznych sprzętów AGD, którzy mają w swojej ofercie również czajniki bezprzewodowe to między innymi Zelmer, Delonghi, Philips, Bosch, Kenwood czy Crystal. Tani (i dobry) czajnik elektryczny kupimy już za około 30 złotych, najdroższe mogą kosztować 300 złotych, natomiast cena za designerskie modele to nawet ponad 1000 złotych.

Czajniki elektryczne Bosch Aktualna cena
Czajniki elektryczne Amica Aktualna cena
Czajniki elektryczne Philips Aktualna cena
Czajniki elektryczne Zelmer Aktualna cena

Pora teraz na przejrzenie rankingów! To zestawienia czajników, które cieszą się największą popularnością i mają najlepsze opinie wśród użytkowników. Znajdziecie tam różne czajniki elektryczne a wśród nich te ze stali nierdzewnej, czajniki retro, kolorowe a nawet turystyczne.

3 KOMENTARZE

 1. To, co mogę powiedzieć na temat czajników, to lepiej zawsze kupić na wyrost. Kiedyś miałam 0,5 l czajnik (bo przecież mieszkam sama). Wystarczyło, że przyszło kilku gości i już trzeba było w garnku na gazie gotować 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here